İnsan Kaynakları Danışmanlığı

service-detail

Doğru Takım Oluşturma

Her takım aslında bir insandır. Takım doğar, büyür, gelişir, bir amacı vardır ve o amacı gerçekleştirmek uğruna çabalar durur. Başındaki ne kadar yetkin ise takım da o derecede başarılı olur.

Takımlar başındaki yönlendiricileri ile yaşarlar. Eğer başında bir yönetici varsa statükocu olmaya, lider var ise yönlendirilmeye, koç var ise kendi başarılarını yaratmaya odaklanır.

Bir takım kurmak ilk bakışta çok kolay görünse de işin içindekiler bilir ki takımın ortak hedefler etrafında toplanması, takım oyuncularının yakın performans sergilemesi, farklı insanların etkin bir iletişim ve etkileşimle anlaşarak iş yapabilme yetenekleri, kısacası “takımdaşlık” süregelen iş yükü esnasında hiçte kolay oluşturulacak bir olgu değildir. Günümüzde biliminde desteği ile takım kurarken kişilerinin uyumunu ölçmek belirlenen hedef ile pararel gidebilecek potansiyelde bir takım kurmak mümkündür. Bu nokta kişlerin benlik ve zihin fonksiyonları alınıp kişiler takımında ki oyuncuları tanır ve ihtiyaçlarını tamamlayacak şekilde kurulursa başarıda beraberinde gelmektedir. Takım kurmanın firmaları ne seviyelere taşıdığının günümüzde pek çok net örnekleri görülmektedir. Uzman kadromuz ile iyi bir takım kurmanın detaylarını inceliklerini göstermemize var mısınız?

Bize Ulaşın

Detaylı Bilgi İçin Danışmanlarımızdan Randevu Talep Edin