BLOG

news
 • 09/06/2017

Kurumsallaşmanın Önemi “Yedi Ölümcül Günah”

Kurumsallaşma: Sahip olduğumuz değerlerimizi yarınlara taşıyacak sistemlerin tasarlanması ve kurulmasıdır. Kurumsallaşma ile kurumsal yönetişim ilkeleri ve sürdürülebilirliğin temel dinamikleri kurum kültürü haline getirilmesidir.

Devamı...
news
 • 09/06/2017

Yönetici Ne İş Yapar?

Zamanın birinde bir fabrika müdürü varmış. Oldukça başarılıymış. Ama kimse onun çok çalıştığını görmez, bu duruma şaşırırlarmış. Tabi fabrika sahipleri de bu durumdan hoşlanmazlarmış.

Devamı...
news
 • 09/06/2017

İş Adamı Kaybeder mi?

Bir İş Adamı Ne zaman Kaybetmeye Başlar? İş hayatında başarı kadar başarısızlık da yaşanıyor. Birçok iş adamı işleri yolundayken, büyürken kaybetmeye başlıyor.

Devamı...
news
 • 09/06/2017

Neden Girişimci Olamazlar?

İş hayatındaki insanların neredeyse %90 ı kendi işini kurmak istiyor. Ama çok azı bunu gerçekleştirebiliyor ve kendi işinin patronu olabiliyor. Bu durum fazlasıyla ilgimi çekmekte. Yani bir yöneticiyi girişimciden ayıran nedir?

Devamı...
news
 • 09/06/2017

Yeni Dönemin Müşteri Özellikleri Neler?

Dijital ile gelen değişim, müşterileri de etkiledi. Müşterilerin davranışlarında, satın alma tercihlerinde değişiklikler meydana geldi. Hedef kitle özelliklerinde sapmalar yaşanıyor.

Devamı...
news
 • 09/06/2017

Müşterinizi anlıyor musunuz?

Müşteri bir firmanın güç kaynağı, destek noktası, harekete geçirici gücüdür. Çalışanların maaşlarını da, şirketin diğer masraflarını da ödeyen müşteridir. Müşterisi güçlü olmayan, hiçbir şirket ayakta kalamaz.

Devamı...
news
 • 09/06/2017

Pazarlamada Neler Değişiyor?

Daha önce yaşanmamış bir hızda değişim yaşanıyor. Bildiğimiz, inandığımız birçok kavram etkisini kaybediyor. Yerini başka kavramlara bırakıyorlar.Değişime uyum sağlayamayanlar, değişime direnenler kaybediyorlar.

Devamı...
news
 • 09/06/2017

Hedef Kitlenizi Belirlerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Tüketici segmentasyonu; kişileri yaşam tarzları, değerleri, kullanım alışkanlıkları, yaş, cinsiyet, gelir gibi özelliklerini dikkate alarak farklı gruplara ayırma stratejisidir. Pazarlama dünyasının olmazsa olmazlarından kabul edilmektedir.

Devamı...
news
 • 28/06/2017

Şirketlerde Geri Bildirim Yönetimi ve Koçluğa Dair

Koçluk Yaklaşımı ile ilgili olarak Manchester Inc. Kariyer Danışmanlığı şirketi tarafından yapılan araştırma, yöneticilerin ve çalışanların öğrenmesi, gelişmesi ve yüksek performans göstermesi

Devamı...
news
 • 28/06/2017

SATIŞ EKİBİNİ “KOÇ GİBİ”YÖNETMEK

“Koç gibiyim”, “Koçlar gibiyim” dediğimiz de sağlığımızın ve gücümüzün yerinde olduğunu vurgularız. Güçlü olmak, işini daha iyi yapabilmenin, zorluk ve sorunlarla baş edebilmenin en önemli göstergesidir.

Devamı...
news
 • 28/06/2017

POTANSİYEL-ENGELLER=PERFORMANS

“Potansiyeli yüksek bir Pazar” “Potansiyeli yüksek bir çalışan” “Müşteri potansiyeli yüksek bir satıcı” TDK sözlük anlamına baktığımızda potansiyel başlığı altında şu açıklamalar yer alıyor:

Devamı...
news
 • 28/06/2017

KARAR ALMA SÜRECİNDE YÖNETİCİ/LİDER

Teknolojik gelişmeler, küreselleşme ve bilgide yaşanan hızlı değişim, şirket yöneticilerini belirsizlik ortamında karar almaya zorlamaktadır.

Devamı...
news
 • 28/06/2017

Çalışan Eğitiminin Öncesi ve Sonrasına Dair

Performans, çalışanın belirli bir süre içinde gerçekleştirdiği iş görme derecesi olarak tanımlanabilir. Performans değerleme ise çalışanın işinde sağladığı başarı ve gelişme yeteneğinin sistematik değerlemesidir.

Devamı...
news
 • 28/06/2017

Yeni Zamanlarda Satışta Algı Yönetimi

Satış her seferinde kendini yeniden üreten bir süreçtir. Satışın hangi türü olursa olsun bireyin, satın alma yapacak kurumun kendine ait bir satın alma eylemi vardır.

Devamı...
news
 • 28/06/2017

Yeni Zamanlarda Yetişkin Eğitimine Dair

Trafiğin tıkandığı bir anda yan yoldan bir düğün alayı korna çalarak yola çıkmaya çalışıyordu. Gelin arabası tam benim bulunduğum noktada ana yola çıkıyordu.

Devamı...